V Ogólnopolska Konferencja Neurodydaktyczna
Neuroedukacja w środowisku,
w którym każdy uczy się inaczej
Jak wspierać uczniów w przygotowaniach do sprawdzianów i egzaminów z wykorzystaniem technik neurodydaktycznych oraz nowych technologii
UNIKATOWA FORMUŁA KONGRESU
Podczas konferencji w formule NEURO CASE STUDY pokażemy, jak nowe technologie w tym dostęp do narzędzi AI, wpływa na proces nauczania, rozwój mózgu i układu nerwowego uczniów. Zaprezentujemy skuteczne strategie uczenia się, które ułatwią Państwu przygotowanie uczniów do sprawdzianów i egzaminów w roku 2024 r. Pokażemy, jak dopasować proces nauczania do różnorodnych potrzeb uczniów zarówno neurotypowych, jak i neuronietypowych. Przeanalizujemy neuroanatomię agresji w praktyce szkolnej, czyli problem związany z doświadczeniem przemocy, który ma bezpośredni wpływ na wyniki w nauce i zdrowie psychiczne uczniów.
Podczas tegorocznej edycji!
– prezentacja poradnika „Nastolatki na zakręcie”
+ 2 warsztaty do wyboru!
– wyjątkowego dziennika wspierającego rozwój mózgu uczniów w wieku 7-15 lat
Praktyczne wskazówki dla nauczycieli – ponad 70 stron
i CASE STUDY w każdej części
TOP TEMATY
Prelegenci Poznaj naszych ekspertów
Bigaj
Ignaciuk
Woj
Grzywna
Flis
Program Konferencji 22 marca 2024 r.
9:00 - 16:00
Czy sztuczna inteligencja wpływa na rozwój mózgu nastolatka?
- NEURO NEWS: Neurobiologia i rozwój mózgu w okresie adolescencji - przegląd kluczowych aspektów rozwoju mózgu w okresie dorastania oraz czynniki wpływające na ten proces.
- NEURO NEWS: Jak nowe technologie wpływają na rozwój nastolatka? Jaki wpływ mogą mieć na proces nauczania i zapamiętywania? - analiza najnowszych badań naukowych dotyczących wpływu nowych technologii na rozwój mózgu i układ nerwowy.
- NEURO CASE STUDY: Budowanie zdrowych nawyków technologicznych - odpowiedzialne korzystanie z technologii, czyli wskazówki i strategie dla nauczycieli w zakresie promowania świadomego i odpowiedzialnego używania technologii przez nastolatków.
- NEURO CASE STUDY: Top 3 strategie kształtowania kompetencji cyfrowych w szkole – edukacja medialna jako kluczowa umiejętność dzieci i młodzieży. Jak zachować równowagę pomiędzy tradycyjnymi metodami nauczania przyjaznym rozwojowi mózgu, a technikami wykorzystującymi nowe technologie?
- TOOLBOX Otrzymasz e-book: Miejsce sztucznej inteligencji w szkole
Uczeń neurotypowy i nieneurotypowy w szkole
- NEURO LEX: Różnorodne formy i metody pracy jako klucz do efektywnego sposobu nauczania dzieci o różnorodnych potrzebach edukacyjnych. Podstawy prawne.
- NEURO CASE STUDY: W jaki sposób stworzyć elastyczny system wsparcia uczniów z uwzględnieniem różnych sposobów uczenia się oraz tempa przyswajania wiedzy? Rola rodziców i nauczycieli.
- NEURO CASE STUDY: Jak dostosować metody pracy w klasie, do której należą uczniowie nieneurotypowi, w tym ze spektrum autyzmu, ADHD oraz z dysleksją?
- NEURO CASE STUDY: Jak stworzyć przyjazne środowisko uczenia się i oceniania dostosowana do różnorodnych potrzeb uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii?
- NEURO CASE STUDY: Racjonalne dostosowania w praktyce pedagogicznej.
- TOOLBOX Otrzymasz e-book: Alternatywne spojrzenie na zaburzenia
Najnowsze odkrycia z zakresu neurodydaktyki
- NEURO NEWS: Jak efektywnie się uczyć? - omówienie technik uczenia się przyjaznych dla funkcjonowania mózgu, które można zastosować podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty oraz matury.
- NEURO NEWS: Strategie zapamiętywania - prezentacja konkretnych technik, które wspierają zapamiętywanie i późniejsze przywoływanie informacji podczas egzaminów.
- NEURO CASE STUDY: Redukcja stresu i kontrola emocji podczas egzaminów - omówienie metod radzenia sobie z stresem podczas egzaminu ósmoklasisty oraz matury, dzięki którym uczeń będzie potrafił zapanować nad trudnymi emocjami w sytuacjach stresowych.
- NEURO CASE STUDY: Praktyczne wskazówki dotyczące dostosowania strategii uczenia do indywidualnych potrzeb każdego ucznia, z uwzględnieniem preferencji i predyspozycji.
- TOOLBOX Otrzymasz e-book: Jak przygotować mózg do pracy
Neuroanatomia agresji
- NEURO NEWS: Podłoże neurobiologiczne agresji - jakie obszary w mózgu i procesy neurobiologicznych są odpowiedzialne za zachowania agresywne? Jak doświadczenie przemocy wpływa na zdrowie psychiczne oraz proces edukacyjny?
- NEURO NEWS: Agresor i ofiara - perspektywa neuroanatomiczna. Analiza różnic w funkcjonowaniu mózgu u jednostek przejawiających agresję oraz osób będących jej celem.
- NEURO CASE STUDY: Skuteczne strategie prewencyjne - przedstawienie programów i działań, które opierają się na wiedzy neurobiologicznej oraz neuropsychologicznej i mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia agresji wśród dzieci i młodzieży.
- NEURO CASE STUDY: Wsparcie emocjonalne i społeczne jako klucz do redukcji agresji - rola środowiska szkolnego i społeczności w zapobieganiu agresji oraz wsparciu ofiar i agresorów.
- TOOLBOX Otrzymasz e-book: Uczeń doświadczony przemocą domową
Program warsztatów pokonferencyjnych 22 marca 2024 r.
16:30 - 21:00
Miejsce sztucznej inteligencji w edukacji - TOP 7 aplikacji i narzędzi do wykorzystania podczas przygotowań do sprawdzianów i egzaminów
Podczas 2-godzinnego warsztatu skupimy się na praktycznym wykorzystaniu sztucznej inteligencji w procesie nauczania i uczenia się. Uczestnicy zostaną zapoznani z aplikacjami i narzędziami, które wykorzystują AI w edukacji. Podczas warsztatu zaprezentujemy konkretne narzędzia, które pozwolą na wykorzystanie sztucznej inteligencji w celu stworzenia bardziej spersonalizowanego i efektywnego procesu nauczania.
- Omówienie fundamentalnych koncepcji i potencjalnych zastosowań sztucznej inteligencji w procesie nauczania - jakie korzyści może przynieść AI dla nauczycieli i uczniów?
- Praktyczne zastosowanie TOP 7 aplikacji i narzędzi AI w klasie, które wykorzystują sztuczną inteligencję w celu personalizacji procesu nauczania, analizy postępów uczniów i dostarczania spersonalizowanych materiałów.
- NEURO CASE STUDY: Pomysły na konkretne ćwiczenia z wykorzystaniem prezentowanych aplikacji i narzędzi AI.
- Wskazówki na efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji do codziennej pracy nauczyciela - jak zintegrować narzędzia AI i proces dydaktyczny przyjazny rozwojowi mózgu nastolatka?
MindMapping - jak zacząć tworzyć kreatywne i skuteczne materiały edukacyjne oraz notatki niezbędne podczas przygotowań do sprawdzianów i egzaminów
Podczas 2-godzinnego warsztatu skupimy się na technice MindMappingu. Dowiemy się m.in. jak tworzyć efektywne mapy myśli oraz jak wprowadzić tę metodę do swojej codziennej pracy z uczniami. Podczas warsztatu zostaną omówione strategie tworzenia kreatywnych i efektywnych materiałów edukacyjnych oraz notatek z wykorzystaniem MindMappingu. Warsztat dostarczy konkretnych narzędzi i umiejętności, które pozwolą na tworzenie bardziej zrozumiałych, uporządkowanych i atrakcyjnych materiałów edukacyjnych oraz notatek.
- MindMapping krok po kroku - szczegółowe omówienie procesu tworzenia notatek i materiałów edukacyjnych przy wykorzystaniu metody tworzenia map myśli.
- NEURO CASE STUDY: Praktyczne ćwiczenia, czyli wspólne tworzenie map myśli na konkretnych przykładach.
- Wykorzystanie metody MindMappingu w codziennej pracy nauczyciela, dzięki którym stworzysz efektywne materiały dydaktyczne oraz nauczysz uczniów tworzyć skuteczne i czytelne notatki z lekcji.
Kto powinien wziąć udział?
Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli na wszystkich etapach nauczania szkolnego, wychowawców, dyrektorów szkół, pedagogów szkolnych, pedagogów specjalnych i psychologów szkolnych. Zapraszamy również wszystkie osoby zawodowo związane ze szkolnictwem, poszukujące ciekawych rozwiązań i narzędzi do wykorzystania w codziennej pracy z uczniami – czeka na Was wiele inspiracji do natychmiastowego wdrożenia w klasie.
Kup biletWeź udział w konferencji
Pula biletów jest ograniczona
- Udział w Konferencji online + 7 dniowy dostęp do nagrania
- Udział w Konferencji + 7 dniowy dostęp do nagrania
- Udział w specjalistycznych warsztatach
Masz już bilet na Konferencję,
ale nadal nie masz biletu na warsztaty?
Nic straconego!
Ta pozycja książkowa sprawi, że na ocenianie swoich uczniów spojrzysz zupełnie inaczej!
Stawianie ocen jest w rzeczywistości sztuką. Jak ocenić, by nie skrzywdzić? By potraktować każdego sprawiedliwie, biorąc pod uwagę jego słabe i mocne strony? W jaki sposób budować wśród uczniów atmosferę, która sprzyja nauce? Co zrobić, by uczeń potrafił w praktyce wykorzystać wiedzę, którą nabył w szkolnej ławce?
Dzięki publikacji otrzymasz propozycje metod i technik takich jak np. Światła, Patyczki, Białe tablice, Niedokończone zdania. Nauczysz się widzieć zasoby ucznia oraz wspierać jego indywidualny rozwój i osiągnięcia, a przede wszystkim zaczniesz wspierać uczniów w procesie ich kształcenia. A to z kolei wpłynie na poprawę efektów w edukacji.
* Materiał otrzymasz do 14 dni po wydarzeniu.Zobacz zaproszenie od naszych prelegentów!
O tym będziemy mówić
- W jaki sposób korzystać z potencjału AI w codziennej pracy nauczyciela, by skrócić czas przygotowywania materiałów i sprawdzianów dla uczniów?
- Jak przy pomocy narzędzi neurodydaktycznych dostosować proces nauczania do potrzeb wszystkich uczniów w klasie, m.in. dzieci w spektrum autyzmu oraz uczniów z ADHD lub dysleksją?
- Jak wykorzystać techniki neurodydaktyczne podczas przygotowań uczniów do sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych, by osiągnąć jak najlepsze wyniki?
- W jaki sposób działa mózg ucznia doświadczonego przemocą? Jakie zmiany w mózgu zachodzą u ucznia przejawiającego zachowania agresywne i jakie mogą mieć wpływ na dalszy proces edukacji?
Podczas trwania konferencji do wygrania atrakcyjne pomoce dydaktyczne przydatne w codziennej pracy, m.in.:
na dostęp do kursu online „Uczeń doświadczający lęku i traumy – skuteczne metody udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej i techniki pracy w obszarach problemowych”
„Strefa napięć” Marka Kaczmarzyka z autografem!
na pakiet 15 pobrań e-booków z księgarni edukacyjno-terapeutycznej Literka.pl
ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I WIEDZY!
Co o Konferencji mówią osoby z branżyOto kilka opinii na temat ostatniego wydarzenia
KontaktMasz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń
Certyfikowana Ogólnopolska
Konferencja Neurodydaktyczna
BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel: 61 66 55 800
tel kom: 536 077 338
Godziny pracy:
pon. - pt. 08:00 - 16:00